Wilfred Bouma: "Was nog niet goed genoeg voor het eerste van PSV"

Wilfred Bouma als assistent bij Jong PSV
Wilfred Bouma als assistent bij Jong PSV Foto: © BSR Agency

Wilfred Bouma debuteerde al op jonge leeftijd in het eerste elftal van PSV, maar was niet direct onomstreden in de Eindhovense hoofdmacht. De voormalig verdediger werd eerst tweemaal verhuurd, voordat hij een vaste kracht werd in de defensie van PSV. Uiteindelijk groeide Bouma uit tot 37-voudig international van Oranje. En daar is hij maar wat trots op.

"Als kleine jongen hoop je dat te mogen bereiken en dat is me gelukt", vertelt Bouma in een video-item van FC Update. "Hoe dat tot stand is gekomen? Door hard werken, dat sowieso. Ik debuteerde op mijn zestiende bij PSV, maar was nog niet goed genoeg om continu in het eerste te spelen. Ik had een andere weg nodig om aan mijn minuten te komen."

"Toen ben ik anderhalf jaar verhuurd geweest aan MVV en een jaartje aan Fortuna Sittard", gaat de voormalig verdediger van de Eindhovenaren en Oranje verder. "Zo rond mijn 20ste kwam ik terug bij PSV en ben ik basisspeler geworden. Volgens mij heb ik in 2000 mijn debuut gemaakt in Oranje, onder Louis van Gaal. Toen ik hoorde dat ik geselecteerd was, toen heb ik direct mijn moeder gebeld."

"Ik heb ook nog steeds een schriftje bij mijn moeder thuisliggen. Ik zou als eerste in het Philips Stadion gaan spelen en daarna zou het Nederlands elftal komen. En dat heb ik geschreven in 1988, toen Oranje het EK wist te winnen. Dat is wel fantastisch, daar denk je aan terug. Mooie verhalen", aldus Bouma.

Lees meer:
0 reacties