Valentijn Driessen over PSV: "Geen schim van de aanvalsmachine"

Valentijn Driessen voor de camera van De Telegraaf
Valentijn Driessen voor de camera van De Telegraaf Foto: © BSR Agency

Valentijn Driessen zag deze week PSV verliezen in de Champions League, terwijl Feyenoord won van Sparta Praag. De journalist weet het zeker: beide clubs komen tekort om zich met de Europese top te meten.

PSV en Feyenoord konden deze week goede zaken doen in het miljardenbal. De Eindhovense ploeg had met een zege op Stade Brest een grote stap gezet richting de tussenronde, maar ging onderuit in Frankrijk. "Waar iedereen verwachtte dat PSV in de zesde speelronde een voorschot zou nemen op de tussenronde van de Champions League, staat Feyenoord met één been in de tussenronde in februari 2025", schrijft Driessen in De Telegraaf.

PSV staat momenteel 23e en moet dus nog aan de bak voor een ticket voor de volgende ronde. "Na de galavoorstellingen in de Eredivisie was de ploeg van Peter Bosz tegen Brest geen schim van de aanvalsmachine die FC Utrecht en FC Twente de oren waste", oordeelt de journalist. Het contrast met Feyenoord is groot: "Nationaal opereert Feyenoord moeizaam met een gelijkspel tegen Fortuna Sittard en een magere overwinning tegen RKC. Vandaar kwam de metamorfose tegen Sparta Praag uit het niets."

De overwinning van Feyenoord op Sparta Praag en de comebacks van Feyenoord en PSV tegen respectievelijk Manchester City en Shakhtar Donetsk zijn volgens Driessen 'nauwelijks te verklaren'. "Die wispelturigheid hoort bij de Nederlandse vertegenwoordiging in de Champions League: te groot voor servet en te klein voor tafellaken ten opzichte van de top uit de vijf Europese topcompetities: Engeland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk."

PSV speelt nog uit tegen Rode Ster Belgrado. De competitiefase wordt afgesloten met de thuiswedstrijd tegen Liverpool. "Voor PSV is de opdracht moeilijker, maar drie punten uit ontmoetingen met Rode Ster Belgrado en Liverpool is mogelijk", denkt Driessen. "Gezien de resultaten en het spel tot dusver zullen beide clubs ontbreken in de eindfase van de Champions League, maar ze kunnen desondanks op een bijzondere Europese campagne terugkijken als ze er in februari nog bij zijn in de tussenronde."

Zet in op PSV tegen AZ!

PSV speelt zondagmiddag de uitwedstrijd tegen AZ. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
9/11
AZ
16:45
PSV
za
22/11
NAC Breda
16:30
PSV
zo
30/11
PSV
12:15
FC Volendam
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
za
13/12
PSV
20:00
Heracles Almelo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Feyenoord 11 20 28
2 PSV 11 19 28
3 AZ 11 11 24
4 Ajax 11 6 20
5 FC Groningen 11 2 19
6 FC Utrecht 11 5 16
7 Sparta Rotterdam 11 -9 16
Bekijk de hele stand