Samenvatting: PSV Vrouwen een maatje te groot voor NAC Vrouwen

PSV Vrouwen heeft zondagmiddag de Brabantse derby gewonnen. De Eindhovenaren waren in eigen huis te sterk voor NAC Breda Vrouwen en pakken door de 4-1 overwinning de koppositie weer terug.

Bij PSV Vrouwen ontbraken zondag Moon Biegel Esteves en Chimera Ripa vanwege blessures. Melanie Bross zat een schorsing uit. Bij NAC Breda Vrouwen moest Kiki Heshof op de bank plaatsnemen. Captain Emely van der Vliet stond weer in de basis.

In het TenCate Stadion De Herdgang waren de eerste kansen voor PSV Vrouwen. De ploeg van Roeland ten Berge had het meeste balbezit, maar écht grote kansen vielen er niet te noteren. Na een kwartier was Renate Jansen dichtbij. Zij zag haar vrije trap op de lat uiteen spatten. Enkele minuten later viel wel de 1-0. Bij een corner belandde de bal in een scrimmage, uiteindelijk was het Emma Frijns die de bal een tik gaf en via de onderkant van de lat over de doellijn zag gaan.

Twee minuten later kon PSV Vrouwen opnieuw juichen. Frijns vond Liz Rijsbergen, die vervolgens Nikki van den Burg uit kapte. Rijsbergen zette de bal voor, waar Nina Nijstad stond. Zij kreeg de bal met een halve omhaal in het net. De Eindhovenaren sloegen daarna weer toe. PSV Vrouwen veroverde de bal en uiteindelijk was Rijsbergen het eindstation: 3-0. Dat was tevens de ruststand.

NAC Breda Vrouwen, waar trainer Jan de Hoon na dit seizoen vertrekt, kwam beter uit de kleedkamer. De Parel van het Zuiden kreeg na een snelle aanval een kans, maar Nicky Evrard, weer terug onder de lat, bracht redding. Aan de andere kant trof Riola Xhemaili de paal. 

In de 54e minuut deed NAC wat terug. Indi van Dalen kon alleen op Evrard af na een lange bal en bleef koel: 3-1. Via Brigitte Franken kreeg NAC ook nog een kans op de aansluitingstreffer, maar haar schot ging over. 

PSV Vrouwen zette vervolgens weer wat aan en via Jansen werd het 4-1. Na een prachtige bal van Rijsbergen was het Jansen die het net vond. De ploeg van Ten Berge kreeg daarna nog meer mogelijkheden. Kalma en Jansen slaagden er echter niet in om de vijfde Eindhovense treffer van de middag te maken.

PSV Vrouwen komt door de zege op 41 punten en gaat daardoor weer over Ajax Vrouwen heen. De Amsterdammers zijn voorlopig de nummer twee, met 39 punten. Nummer drie FC Twente Vrouwen staat op 37 punten, maar komt later vandaag nog in actie tegen HERA United. 

Scoreverloop:
20' 1-0 Emma Frijns
22' 2-0 Nina Nijstad
23' 3-0 Liz Rijsbergen
54' 3-1 Indi van Dalen
69' 4-1 Renate Jansen

Opstelling PSV Vrouwen: Evrard, Frijns, Folkertsma (79' Kemper-Moorrees), Cayman, Chibani (76' Thrige), Nijstad, Xhemaili, Jacobs (79' Lacroix), Jansen, Kalma, Rijsbergen (76' Strik)

Opstelling NAC Breda Vrouwen: De Haan, Heijblom, Van den Burg (46' Van Houwelingen), Verhoef, Van Goch (63' Goutier), Van Dalen (86' Yetim), Coelho Aurélio , Schneijderberg, Van der Vliet (86' De Blij), Franken (63' Visser), Hendriks

Lees meer:
0 reacties