Ruud van Nistelrooij miste enorme kans: "Domme lul, denk je dan"

Ruud van Nistelrooij stond als speler bekend als één van de meest dodelijkste spitsen in Europa. De voormalig PSV'er scoorde aan de lopende band, maar kan zich één gemiste kans nog als de dag van gisteren herinneren.

"De misser die eruit springt? Na dit verhaal zal het wel weer opgezocht worden, maar we speelden Brazilië-Nederland", vertelt Van Nistelrooij in de Cor Potcast van FC Afkicken. "Twee oefeninterlands in Brazilië, na het seizoen 98/99. Lang geleden, na mijn eerste jaar bij PSV. Ik kwam net bij het Nederlands elftal en we speelden dus tegen Brazilië."

"En dat was natuurlijk geweldig. Je speelde tegen Rivaldo, Roberto Carlos, Ronaldo, al die spelers", herinnert de oud-PSV'er. "Dat was voor het eerst na die verloren halve finale, toen kwam ik bij het elftal. Ik maakte een actie, passeerde de keeper en dacht van: 'het is wel leuk als ik een hakje doe, zo schuin'. Nog schuiner dan Luc Nilis, want die pakte hem vol op de hak en die bal stuitert erin."

"Ik probeerde dus een schuin hakje. Ik struikel... Die bal rolt twee meter richting goal, maar ik lig daar in de zestien meter. Dat is niet lekker, dat was echt slecht. Dan denk je wel bij jezelf van: 'domme lul'. Niet normaal... Als je hem gewoon binnen schuift, dan ben je de man", aldus Van Nistelrooij.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
za
12/04
PSV
20:00
Almere City
do
24/04
FC Twente
21:00
PSV
za
3/05
PSV
21:00
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand