PSV'er botste met toenmalig PSV-trainer Schmidt: "Meer, wát meer?"

Voormalig PSV-trainer Roger Schmidt
Voormalig PSV-trainer Roger Schmidt Foto: © Pro Shots

Joël Piroe brak nooit echt door bij PSV, maar beleeft momenteel een succesvolle periode in Engeland. In Eindhoven speelde hij onder hoofdtrainer Roger Schmidt, die hem bestempelde als een 'te luie spits' voor het moderne voetbal.

"Ik heb de trainer ook een paar keer opgezocht en erover gesproken", wordt Piroe geciteerd door Voetbal International. "Soms werd het dan pas echt onbegrijpelijk voor mij. Wat mij altijd zal bijblijven, is dat hij een keer zei: 'Als ik jou elke wedstrijd laat spelen, weet ik dat je topscorer van de competitie kunt worden. Maar ik wil meer van je zien'. 

"Tja, dan sta je daar. Als spits wil je topscorer worden, dat is toch je taak? Meer, wát meer?", gaat de huidig spits van Leeds United verder. Hij werkte in Eindhoven samen met Luc Nilis en Ruud van Nistelrooij en bewijst zijn kwaliteiten nu in Engeland. Hij voelt de waardering van trainer Daniel Farke. "Op dit niveau ben je nooit helemaal zeker, je moet blijven presteren. Sowieso maakt deze trainer zijn opstelling altijd pas op de dag van de wedstrijd bekend." 

"Maar ik voel vertrouwen van hem en heb het gevoel dat ik belangrijk ga zijn voor het team.' Tijdens zijn vakantie zat Piroe niet stil. 'Het moet allemaal weer een beetje beter, sterker en sneller dan vorig seizoen. Ik heb voor mezelf getraind in de zomer, vooral het afwerken en het maken van slimme looplijntjes. En van de club kregen we loopschema's mee die weer wat scherper waren dan een jaar geleden. De intensiteit moet omhoog in de Premier League", aldus Piroe.

Doe mee aan het WK-spel van PSVFans!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van PSVFans op Scorito!

Lees meer:
0 reacties