"PSV wordt bij transfergeruchten in Mexico het vaakst genoemd"

PSV is nog altijd mateloos populair in Mexico
PSV is nog altijd mateloos populair in Mexico Foto: © BSR Agency

PSV heeft de voorbije jaren een fraaie reputatie opgebouwd in Mexico. Spelers als Andrés Guardado, Hector Moreno en Hirving Lozano waren allemaal vrij succesvol bij de Eindhovense club. Journalist Jesper Langbroek schreef het boek Viva Futbol over de Mexicaanse voetbalbeleving en kon natuurlijk dus ook niet om PSV heen.

"Voor mij was het opvallend hoe Héctor Moreno zijn verhouding met PSV-directeur Marcel Brands omschreef", vertelt Langbroek in het Eindhovens Dagblad. "Hij ziet hem echt als een voetbalvader en mede daardoor kwam deze sterke verdediger na een beenbreuk in zijn topjaren naar PSV, waar de inmiddels gestopte Moreno echt een goede periode heeft gehad."

In het boek komen ook Edson Álvarez (voormalig Ajacied) en Santiago Giménez (voormalig Feyenoorder) aan bod. "Toch is in Mexico de aandacht voor PSV nog altijd het grootst", legt Langbroek uit. "PSV wordt bij transfergeruchten ook het vaakst gekoppeld aan een speler, als het om een overgang naar Europa gaat. Meestal blijft het bij geruchten."

Of hij snel een nieuwe Mexicaanse speler verwacht bij de Eindhovense landskampioen? "Goede spelers uit Mexico halen, is voor Nederlandse clubs vaak niet zo eenvoudig", weet de journalist. "Op de eerste plaats moeten zij in Nederland een hoog (niet EU-)salaris verdienen, waardoor clubs zich geen miskleunen kunnen permitteren."

"In Mexico zelf wordt door clubs ook goed betaald, waardoor spelers niet zo snel een reden hebben om weg te gaan. De echte toppers in de competitie verdienen meerdere miljoenen per jaar", aldus Langbroek.

Het boek Viva Futbol is hier te bestellen.

Lees meer:
0 reacties