PSV-Juventus omschreven als risicoduel; Eindhoven neemt maatregelen

Politie bij het Philips Stadion
Politie bij het Philips Stadion Foto: © Pro Shots

PSV neemt het woensdagavond op tegen Juventus in de tussenronde van de Champions League. Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven heeft besloten dat de politie rondom het duel preventief mogen fouilleren.

Zo weet Omroep Brabant te melden. Het zou gaan om het centrum van Eindhoven, de omgeving van het stadion en een aantal toegangswegen naar de binnenstad waar de politie zou kunnen fouilleren. Tussen 10.00 uur en 03.00 uur bestaat de mogelijkheid op controle. Dijsselbloem nam het besluit op advies van de politie en na overleg met het OM. 

Bij het duel in het Philips Stadion zijn 1.600 supporters uit Italië aanwezig en de wedstrijd is gekwalificeerd als risicowedstrijd van de hoogste categorie. De reden is dat er bij eerdere Champions League-wedstrijden van Juventus tientallen supporters zijn aangehouden. Bij die aanhoudingen werden vuurwerk, zelfgemaakte wapens en drugs gevonden.

Bij het eerste duel tussen Juventus en PSV (17 september 2024) werden er al meldingen gedaan dat Juventus-supporters klaarstonden met (slag)wapens om de bussen met PSV-supporters aan te vallen. De gemeente Eindhoven geeft daarbij ook aan dat de PSV-supporters ook al meerdere keren de confrontatie aangingen met supporters van de tegenstander in Europese wedstrijden.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
za
12/04
PSV
20:00
Almere City
do
24/04
FC Twente
21:00
PSV
za
3/05
PSV
21:00
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand