'PSV-feest vergald: sfeer bij stadion slaat om; agent gestoken'

Vechtpartijen bij Philips Stadion
Vechtpartijen bij Philips Stadion Foto: © Algemeen Dagblad

PSV heeft zondag de 26ste landstitel in de geschiedenis van de club veroverd waarna in Eindhoven een groot feest uitbrak. Tegen 20.00 uur werd de sfeer bij het Philips Stadion in Eindhoven echter grimmig. De ME is met stenen en vuurwerk bekogeld.

"Behoorlijke groepen supporters keren zich tegen de politie", bevestigt een politiewoordvoerster bij het Algemeen Dagblad. De ME heeft ingegrepen en probeert de rust te laten terugkeren. Tijdens het voorval zou ook een agent gestoken zijn. Dit is nog niet bevestigd. 

Terwijl de supporters wachtten op de spelersbus braken er plots hevige gevechten uit. Meerdere mensen gingen vervolgens de confrontatie met de aanwezige politie aan. Er werden spullen en vuurwerk naar de politie gegooid. De ME trok zich in een reactie daarop terug.

Ook aanwezige fotografen en videografen zijn aangevallen. Eén fotograaf is door tien mannen in elkaar geslagen, zijn apparatuur is daarbij vernield en hij heeft alle kaarten en spullen die hij bij zich had aan de rellende fans af moeten geven.

De politie is inmiddels begonnen met schoonvegen van de straten. De spelersbus is bijna in Eindhoven. "Ook worden politiehonden ingezet om de rust in de stad te herstellen. Op meerdere plekken wordt vuurwerk afgestoken, maar van een feestelijke sfeer is geen sprake meer. De spelersbus laat nog op zich wachten, terwijl de situatie steeds grimmiger wordt", besluit de krant.

Lees meer:
0 reacties