Peter Bosz genomineerd voor Michels-award? "Da's een zekerheidje"

Peter Bosz
Peter Bosz Foto: © Pro Shots

Nog een aantal weken en dan zit dit Eredivisie-seizoen er alweer op. Dat betekent dat binnenkort ook de nominaties van de Rinus Michels-Award weer bekend worden gemaakt, de prijs die vorig seizoen werd gewonnen door Feyenoord-trainer Arne Slot. Welke trainer moet dit jaar trainer van het jaar worden?

"Vaak zijn sportverkiezingen weinig transparant", stelt Maarten Wijffels in het Algemeen Dagblad. "Nog vers in het geheugen ligt de Gouden Balverkiezing in 2021 en de wereldwijde commotie dat niet Robert Lewandowski won, maar voor de zoveelste keer Lionel Messi. De Rinus Michels Award kent sinds een aantal jaar wél meetbare selectiecriteria. Zo wordt de positie van een club op de ranglijst gerelateerd aan het spelersbudget. Extra punten verdienen trainers voor prestaties in de beker en in Europa. En als ze de Johan Cruijff Schaal winnen."

"Met de criteria op een rij is het aardig om zelf een inschatting te maken van de nominaties" schrijft hij verder. "Peter Bosz? Da’s een zekerheidje. Arne Slot wordt de tweede genomineerde. Waarbij het winnen van de KNVB-beker minder spectaculair is dan de landstitel en het bereiken van de Conference Leaguefinale in de twee jaar hiervoor, toen Slot twee keer won. Ajax (John van ’t Schip) zal van de traditionele top-drieclubs geen nominatie leveren."

"Daarachter wordt het interessant: René Hake verraste lange tijd met Go Ahead. Hoort Joseph Oosting op het lijstje, of alleen als hij in zijn debuutjaar bij FC Twente een ticket voor de voorronden van de Champions League afdwingt? Rogier Meijer scoort punten als bekerfinalist met NEC. Én als trainer die een negatieve sfeer rond zijn persoon totaal wist om te buigen. Maar beloon in elk geval zéker Alex Pastoor en zijn werk bij Almere City", schrijft de journalist.

"Nieuw dit jaar is dat ook de beste trainer in de eredivisie vrouwen wordt gekozen. Hier zou een Bosz/Van Bronckhorstscenario van 2017 uit de bus kunnen rollen. FC Twente straks op de slotdag kampioen, maar Ajax de spektakelploeg in Europa. Zij bereikten de kwartfinales van de Champions League. Als eerste Nederlandse club ooit", besluit hij.P

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
za
12/04
PSV
20:00
Almere City
do
24/04
FC Twente
21:00
PSV
za
3/05
PSV
21:00
Fortuna Sittard
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand