Peter Bosz geeft eigen fout toe: "Dat is wat ik geleerd heb"

Peter Bosz
Peter Bosz Foto: © Pro Shots

Peter Bosz had het al snel in de gaten: het zou lastig worden om PSV opnieuw naar de titel te leiden. In de AD Voetbalpodcast deelt de trainer een opvallend inzicht.

"Eigenlijk een heleboel", zegt Bosz op de vraag wat hij geleerd heeft. "We hebben er alles aan gedaan om die selectie, die vorig jaar zo waanzinnig 91 punten haalde, bij elkaar te houden. Wat ik geleerd heb is dat je dat dus niet moet doen. Ik denk dat het goed is om, ondanks dat je succes hebt, durft door te selecteren. Met name dúrft door te selecteren."

De trainer vervolgt: "Ik was nog nooit kampioen geworden in de Eredivisie, dus ik had geen idee. Ik dacht: dit zijn zulke geweldig spelers. En dat zijn het nog steeds, hoor. Maar goed, ook die jongens hebben een eigenbelang en denken: ik zou nog wel een stap willen maken. Dus waar we tegenaan gelopen zijn, is dat spelers vonden dat ze naar een andere club moesten gaan en dat de club hun medewerking moest verlenen. Een heleboel van dit soort zaken krijg je mee te maken."

Volgens Bosz voelde hij het al vroeg aankomen: "Ook al haalden we in de eerste tien wedstrijden het maximale aantal punten, ik zag al dat het voetbal niet hetzelfde was als het jaar ervoor."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/11
NAC Breda
16:30
PSV
zo
30/11
PSV
12:15
FC Volendam
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
za
13/12
PSV
20:00
Heracles Almelo
zo
21/12
FC Utrecht
12:15
PSV
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 12 23 31
2 Feyenoord 12 19 28
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
Bekijk de hele stand