Peter Bosz duidelijk: "Tweede seizoen bij PSV is moeilijker"

Peter Bosz op een persconferentie
Peter Bosz op een persconferentie Foto: © BSR Agency

Peter Bosz pakte dit jaar zijn eerste prijs met PSV. In gesprek met Voetbal International blikt hij uitgebreid terug op afgelopen kalenderjaar.

"Ik denk eigenlijk altijd in seizoenen, maar terugblikkend op 2024 was het een heel bijzonder jaar, waarin we kampioen zijn geworden", zo vertelt Bosz. "Ik wist vooraf dat mijn tweede seizoen bij PSV moeilijker en anders zou worden dan mijn eerste seizoen. Dat heb ik vanaf het begin gezegd. Als je dan puur naar de cijfers kijkt, dan hebben we cijfermatig weer een uitstekende seizoenshelft gehad in het tweede deel van 2024. Dit kalenderjaar is sportief gezien een heel goed jaar geweest voor PSV."

Waarom loopt Bosz met die gedachte? "Er is geen enkele speler die bewust zal zeggen: "Ik ga minder mijn best doen of een stapje minder doen". Niemand. En toch gebeurt dat en dat is menselijk. Toen ik hier in juni 2023 kwam, was PSV vijf jaar geen kampioen geworden. Bij een nieuwe trainer ben je als speler extra geconcentreerd. Dan ben je bezig met: ga ik wel of niet spelen? Hoe ziet hij mij? Bij alles wat ik toen zei, zoals over de nieuwe speelstijl, waren ze heel gefocust en ze deden alles. Diezelfde jongens zijn kampioen geworden, hun marktwaarde is gestegen en ze hebben nu hogere punten in dat FIFA-spel (FC25, red.). (Al lachend) Ja, dat zijn zaken die voor hen heel belangrijk zijn. Mijn generatie is daar niet mee opgegroeid, hooguit met rapportcijfers in VI. Voor deze spelers is het een en ander veranderd in hun persoonlijke omstandigheden. Ik moet van die individuen een team maken en hen in het teambelang laten denken. Dat blijft toch moeilijk. Ik neem hen dat niet kwalijk, dat is gewoon een feit."

Hoe krijgt hij dat toch voor elkaar? "Voor de eerste training van het seizoen heb ik hen verteld dat dit zou gaan gebeuren, ook al is er een kans dat ze het zelf niet eens merken. Ik ben daar ook een aantal keer op teruggekomen bij momenten dat we niet goed trainden of een wedstrijd niet goed begonnen. Dan wees ik hen erop en zei ik: Dit is precies wat ik bedoelde. Dat is iets wat langzaam moet neerdalen in het team. Dat komt ook omdat bijna niemand de ervaring heeft van kampioen worden en het seizoen erop weer meedoen. Chucky Lozano, Luuk de Jong, Noa Lang bij Club Brugge, maar het gros van de jongens niet. Stel dat het dit seizoen lukt om weer kampioen te worden, dan vind ik dat een veel grotere prestatie dan de titel van vorig seizoen."

Zet in op PSV tegen SC Heerenveen!

PSV speelt zaterdag de uitwedstrijd tegen SC Heerenveen. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
za
13/12
PSV
20:00
Heracles Almelo
zo
21/12
FC Utrecht
12:15
PSV
za
10/01
PSV
20:00
Excelsior
za
17/01
Fortuna Sittard
20:00
PSV
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 14 27 37
2 Feyenoord 14 18 31
3 NEC Nijmegen 14 13 24
4 AZ 14 4 24
5 Ajax 14 6 23
6 FC Utrecht 14 6 21
7 FC Twente 14 3 20
Bekijk de hele stand