Oud-PSV'er eerlijk: "Ik had dit record liever alleen gehouden"
Tussen 1987 en 1990 kwam Søren Lerby uit voor PSV. In Eindhoven maakte hij deel uit van het elftal van 1987/88. Dit teams wist net als het huidige PSV het seizoen te beginnen met zeventien zeges.
"Ik zeg je eerlijk dat ik dit record liever alleen had gehouden, haha. Maar heel erg veel interesseert het me ook niet", begint Lerby tegenover Voetbal International. "Zo’n record is geinig en natuurlijk is zeventien keer winnen heel knap, maar het zijn uiteindelijk de titels die tellen en dat is dit niet. Dit PSV is echter wel goed op weg naar het kampioenschap, dat mag eigenlijk niet meer misgaan."
"Dat zij het dit seizoen zo goed zouden gaan doen, had ik niet zien aankomen. Maar Peter Bosz en deze selectie is gewoon een ongelooflijk goede match. Het team is een mooie mix van talenten en ervaring. Dat hebben Marcel Brands en Earnest Stewart goed gedaan", vervolgt Lerby. "Er is rust bij PSV. En toen ze een pak slaag kregen zoals in Londen tegen Arsenal dacht iedereen: Nou, die weten weer waar ze staan. Maar Bosz heeft die nederlaag heel goed gebruikt, van een nadeel een voordeel gemaakt en ze zijn alleen maar beter geworden."
"Neem die eerste helft tegen Ajax, werden ze weggespeeld, maar met bankzitters die er dan in komen, draaien ze de hele wedstrijd om. Dat geeft zoveel vertrouwen. Alle credits voor het spel en de prestaties moeten naar Peter Bosz. Hij riep al vanaf het begin: 'Dit is de beste groep waarmee ik heb gewerkt'. Iedereen dacht: Ja, ja, dat zeg je nu. Maar hij heeft groot gelijk gekregen", besluit de voormalig middenvelder.