Nijstad mocht niet op voetbal: "Ouders vonden het geen goed idee"

Nina Nijstad aan de bal namens de OranjeLeeuwinnen
Nina Nijstad aan de bal namens de OranjeLeeuwinnen Foto: © BSR Agency

Nina Nijstad maakte in de vorige interlandbreak haar debuut voor de OranjeLeeuwinnen. De PSV Vrouwen-speelster stond in de basis tegen Indonesië en was ook direct trefzeker. En dat terwijl ze vroeger eerst niet op voetbal mocht.

De 21-jarige Nijstad begon haar carrière bij LAC Frisia 1883. "Mijn drie jaar oudere broer speelde al bij de vereniging en alles wat hij deed, wilde ik ook. Eerst vonden mijn ouders het geen goed idee. Gelukkig mocht het uiteindelijk tóch", blikt ze terug in gesprek met Mee Met Oranje

De PSV Vrouwen-speelster speelde in een jongensteam met drie jaar oudere ploeggenoten. "Ik was niet de kleinste van het team en als er iets in het veld gebeurde, namen alle jongens het voor me op. Ze waren allemaal als broers voor me. Later ben ik teruggegaan naar mijn eigen leeftijdscategorie, maar ik heb veel geleerd in die tijd", geeft Nijstad aan.

In oktober debuteerde ze in het 'grote' Oranje. "Ik had echt de avond van mijn leven en ik heb veel leuke reacties gekregen. Ik was best zenuwachtig, maar toen we gingen scoren verdween dat", is Nijstad eerlijk. "Het was ook heel fijn dat ik met Lotte (Keukelaar, red.) aan de rechterkant stond en samen met haar mocht debuteren. Ik ken haar al langer en weet dat ze goed is in de actie. Ik weet wat ze doet en probeer haar ook de acties te laten maken."

PSV wint voor 50 (!) keer je inzet!

PSV speelt woensdag tegen Heracles Almelo. Wint PSV in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van PSV! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties