Kieft pleit voor wijziging regels VAR: "Met je oor buitenspel"

De VAR werd in 2018 ingevoerd in de Eredivisie. De eerste officiële wedstrijd met VAR was de Johan Cruijff Schaal op 4 augustus 2018 tussen PSV en Feyenoord. Hoewel het duidelijkheid kan verschaffen, is er ook steeds meer discussie over de rol van de VAR. René van der Gijp en Wim Kieft spreken in de podcast KieftJansenEgmondGijp hun onvrede uit over de huidige rol van de VAR.

Over de VAR is Van der Gijp duidelijk en heeft hij een dringend advies. "Het gaat mij steeds meer irriteren. Niet dat hij weg moet, maar wat mij irriteert is de VAR. Om de dood gewone reden dat iedereen gaat zich eraan aanpassen. Dus een grensrechter vlagt niet meer, een scheidsrechter fluit niet meer. Dus die scheidsrechter bij PSV... zonder VAR had hij gefloten. Maar nu denkt hij: 'We laten het wel even nachecken. Ik denk dat we toch toe moeten naar gewoon twee momenten per helft. Dat we daar naartoe moeten, de hockeyregel. Want dit is niks."

Wim Kieft borduurt voort op wat Van der Gijp zegt: "Weet je wat ik ook helemaal geen ene bal van begrijp? Als ze die rode en een blauwe lijn trekken en dan mij doen geloven dat het buitenspel is. Maar volgens mij wil je dat helemaal niet zien als er een blauwe en een rode lijn staan. "Ik vind het doorslaan. Ik ook. Als je dus met je oor buitenspel kan staan... Dan gaat dat gewoon helemaal nergens meer over."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
25/01
PSV
18:45
NAC Breda
za
1/02
NEC Nijmegen
21:00
PSV
za
8/02
PSV
18:45
Willem II
za
15/02
PSV
16:30
FC Utrecht
za
1/03
Go Ahead Eagles
18:45
PSV
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 19 44 46
2 Ajax 19 24 45
3 FC Utrecht 19 7 40
4 Feyenoord 19 18 36
5 FC Twente 19 14 34
6 AZ 19 14 34
7 Go Ahead Eagles 19 7 31
Bekijk de hele stand