Hendrix zelfverzekerd: ''Als het aan mij ligt, hoor ik te spelen''

Met de terugkeer van Georginio Wijnaldum bij PSV neemt de concurrentie op het middenveld verder toe. Tegen FC Utrecht had Jorrit Hendrix nog een basisplaats. De jongeling beschaamde het vertrouwen van trainer Phillip Cocu niet en speelde ijzersterk.

Met Wijnaldum, Andrés Guardado en Adam Maher is de concurrentie echter moordend.  "We hebben vier man voor drie posities en Stijn Schaars komt er ook weer bij", weet Hendrix. "Als topclub hoor je een brede selectie te hebben. Het is aan de trainer om keuzes te maken. De beste spelers spelen. Als het aan mij ligt, hoor ik te spelen. Maar dat zegt elke speler over zichzelf. Ik ben iets verdedigender dan de andere drie. Daar ligt mijn voordeel."

Hendrix is nog niet zeker van een basisplaats. "Voor mijn gevoel niet", zei de uitblinker in het Algemeen Dagblad. "Voor het eerst waren vandaag alle vier middenvelders fit. Het zal in de loop van het seizoen moeten blijken of ik een vaste basisspeler ben."

Lees meer: