Hans de Koning over PSV'er: "Het was vaak een gangmaker aan tafel"

Hans de Koning
Hans de Koning Foto: © Pro Shots

Hans de Koning was in het seizoen 2018/2019 één seizoen de hoofdtrainer van FC Volendam. In die hoedanigheid maakte hij PSV'er Joey Veerman mee en ook De Koning merkte al snel op dat de middenvelder niet op zijn mondje gevallen is.

"Het was vaak een gangmaker aan tafel en een jongen die voor zichzelf kon opkomen, maar politiek correct was Joey zeker niet", vertelt De Koning in het Eindhovens Dagblad. "Als hij ergens echt geen zin in had, liet hij dat blijken. Hij is nu een stuk volwassener geworden, zonder in te boeken aan authenticiteit. Joey legt de lat heel hoog voor zichzelf, maar ook voor anderen."

"Het was een jongen die niet altijd begreep dat medespelers een opening niet zagen of iets niet konden uitvoeren", gaat de voormalig doelman verder. "Dat onbegrip kwam weleens aan de oppervlakte en dan ging hij soms in discussie. Als een collega iets niet kan uitvoeren wat in jouw ogen simpel is? Dat is soms lastig te aanvaarden. Ik kon daar goed met hem over praten."

"Het was een jongen die open stond voor kritiek en het verbeteren van zijn vaardigheden. Je moest hem ondertussen niet in een te strak keurslijf persen, toen al niet. Ik vond dat prima. Als hij een dag na de wedstrijd zin had om een andere wedstrijd te bekijken en negentig minuten op de tribune te staan, dan was dat geen probleem. Soms moet je spelers ook even laten uitbreken en je niet te veel bemoeien, om ze later weer gretig terug te krijgen", aldus De Koning.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
1/03
Go Ahead Eagles
18:45
PSV
za
8/03
PSV
21:00
SC Heerenveen
za
15/03
RKC Waalwijk
20:00
PSV
zo
30/03
PSV
14:30
Ajax
za
5/04
FC Groningen
20:00
PSV
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 22 31 54
2 PSV 23 45 52
3 FC Utrecht 23 6 43
4 Feyenoord 22 20 40
5 AZ 22 17 40
6 FC Twente 22 16 39
7 Go Ahead Eagles 22 6 35
Bekijk de hele stand