Groenendijk merkt op: "PSV stijgt dan vaak boven zichzelf uit"

PSV neemt het dinsdagavond in de Champions League op tegen Olympiakos. Het vertrouwen is de afgelopen weken volledig teruggekeerd bij de Eindhovense club, merkt ook Alfons Groenendijk op. De oud-trainer van Jong PSV heeft er alle vertrouwen in dat de ploeg de volgende ronde kan bereiken.

"Ik zie bij PSV dat het vertrouwen weer helemaal terug is," zegt Groenendijk tegen Sportnieuws.nl. "Het is nog niet zo lang geleden dat PSV thuis verloor van Telstar. De puzzel is sindsdien, mede door omstandigheden, mooi in elkaar gevallen. Er staat nu een team dat uitstekend samenspeelt en samenwerkt — ook zonder bal."

"Dat was een tijdje geleden nog een kwetsbaar punt," vervolgt Groenendijk. "Of dat komt doordat Jerdy Schouten een linie is teruggezet? Dat speelt zeker mee, maar het heeft vooral te maken met de balans op het middenveld. Die is nu duidelijker. Er zit meer power in, ook in de momenten zonder bal. Dat komt mede door Mauro Júnior. Alles klopt gewoon beter."

Mocht PSV niet winnen in Athene, is het dan voorbij in de strijd om de tussenronde? "Nee, zeker niet," stelt Groenendijk. "Als je kijkt naar de stand in de Champions League, zie je dat er nog ploegen zijn zonder punten. Het kan dus nog een spannende strijd worden. Met negen of tien punten maak je nog altijd kans om door te gaan."

"PSV heeft nog een paar lastige tegenstanders, maar de ploeg speelt vaak beter tegen clubs met een grote naam," besluit Groenendijk. "Kijk maar naar die wedstrijd tegen Napoli: 6-2 winst, dat verwacht niemand. PSV stijgt vaak boven zichzelf uit in zulke affiches — dat zal nu ook wel weer gebeuren."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/11
NAC Breda
16:30
PSV
zo
30/11
PSV
12:15
FC Volendam
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
za
13/12
PSV
20:00
Heracles Almelo
zo
21/12
FC Utrecht
12:15
PSV
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 12 23 31
2 Feyenoord 12 19 28
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
Bekijk de hele stand