Faber: "Vertel dat maar eens tegen sommige agenten of aan ouders"

Ernest Faber op De Herdgang
Ernest Faber op De Herdgang Foto: © Orange Pictures

Ernest Faber laat de opleiding van PSV op een totaal andere manier achter dan toen hij in 2018 begon. PSV verkoopt tegenwoordig jeugdspelers voor grote bedragen.

"Sommige spelers passen het best bij een bepaalde club. Dan moet je ze daar bij voorkeur laten ontwikkelen en dan hebben ze ook de meeste kans om door te breken. De beste met de beste tegen de beste in de voor hun beste omgeving zonder financiële voorkeuren, zeg maar. Maar vertel dat maar eens tegen een aantal agenten of in een enkel geval aan ouders. Dat valt niet altijd mee", zegt hij bij het Eindhovens Dagblad.

De opleiding van PSV floreert, maar vooral in het afleveren van aanvallers. "Misschien moet de fixatie soms meer gericht zijn op het pure verdedigen en het afpakken van ballen", zegt Faber. "In het buitenland zie je dat jongens vooral rustig moeten blijven en de bal inleveren bij de beste voetballers."

Lees meer:
0 reacties