Elfrink: "Hij was niet in staat om de vaste PSV-spits te worden"

Rik Elfrink bij het Philips Stadion
Rik Elfrink bij het Philips Stadion Foto: © Screenshot Veronica

Joël Piroe maakte in de zomer van 2021 de overstap van PSV naar Swansea City en heeft sindsdien een indrukwekkende carrière opgebouwd. Bij Swansea City speelde hij twee seizoenen, waarin hij 46 keer scoorde in 96 wedstrijden. Zijn prestaties bleven niet onopgemerkt en brachten hem vorig jaar naar het ambitieuze Leeds United, waar hij zijn carrière voortzet.

Ook bij Leeds blijft Piroe scoren, al is het in iets rustiger tempo. "In 72 wedstrijden voor Leeds United maakte Piroe er 21, maar de makkelijke scorende spits wordt in Engeland ook geprezen om zijn andere kwaliteiten voorin", schrijft Rik Elfrink in het Eindhovens Dagblad. De spits lijkt zich uitstekend aan te passen aan het Engelse voetbal, waar de fysieke strijd intens is en het seizoen lang.

De marktwaarde van Piroe wordt inmiddels geschat rond de vijftien miljoen euro en zou kunnen stijgen als Leeds promoveert naar de Premier League. "Piroe lijkt de Engelse competitie, met veel fysieke strijd en vooral veel wedstrijden, heel goed te verteren: de spits zorgt zo goed als mogelijk voor zijn lichaam en heeft eigenlijk nooit wat." Het is opvallend hoe goed Piroe zich ontwikkelde nadat PSV twijfelde of hij de vaste spits zou kunnen worden. "PSV vond Piroe goed en heeft lang gewikt en gewogen om hem te behouden, maar meende dat hij nét niet in staat was om de vaste spits van PSV 1 te worden."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
FC Utrecht
12:15
PSV
za
10/01
PSV
20:00
Excelsior
za
17/01
Fortuna Sittard
20:00
PSV
za
24/01
PSV
20:00
NAC Breda
zo
1/02
PSV
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 15 29 40
2 Feyenoord 15 23 34
3 NEC Nijmegen 16 14 28
4 Ajax 15 8 26
5 FC Groningen 16 3 26
6 AZ 15 4 25
7 FC Utrecht 15 6 22
Bekijk de hele stand