Driouech watervlug: "De enige speler die boven de 34 uitkwam"
Couhaib Driouech staat in de belangstelling van PSV. Excelsior vraagt vijf miljoen euro voor de veelzijdige aanvaller: de Eindhovenaren vinden dat teveel. Maar is dat wel zo?
"Het meest in het oog springende wapen van Couhaib Driouech is zijn snelheid. De 21-jarige linksbuiten noteerde dit seizoen de hoogste topsnelheid in de Eredivisie. En niet zo’n klein beetje ook. Met 34,5 kilometer per uur is hij de enige speler die deze jaargang boven de 34 uit wist te komen", analyseert Bart Frouws in Voetbal International.
Niemand sprintte zoveel als Driouech. "Driouech is dus watervlug en heeft bovendien het fysieke vermogen om die specialiteit veelvuldig in te zetten. Liefst 385 keer registreerden de tracking camera’s van de Eredivisie een sprint van de Excelsior-aanvaller. Daarmee staat hij een straatlengte voor op de nummer twee in het klassement. Dat is Mats Köhlert van SC Heerenveen, die 317 keer de turbo aanzette."
"Maar als je wil dribbelen met de bal aan de voet, moet je het combineren met een goede techniek. Ook bij die eigenschap kan een vinkje worden gezet. Driouech behoort namelijk tot de beste dribbelaars van de competitie. De geboren Haarlemmer komt dit seizoen tot gemiddeld 3,2 geslaagde passeeracties per wedstrijd. Alleen Osame Sahraoui (4,2) en Johan Bakayoko (3,6) overleggen nog betere cijfers", weet Frouws.
Verdedigend gaat niet alles nog goed. "Wat nog wel curieus is op defensief vlak, is dat juist hét wapen van Driouech ook tegen hem gebruikt wordt. Er is namelijk geen enkele speler die dit seizoen vaker voorbij werd gedribbeld door een tegenstander dan Driouech zelf. Liefst dertig keer was een opponent hem te slim af."
Wel ontwikkelt hij zich rap. "Onderaan de streep heeft dat in zeventien competitieduels al meer doelpunten en assists opgeleverd (7 in totaal) dan in 33 optredens vorig seizoen (toen 6). Er lijkt dus genoeg rek te zitten in de potentie van Couhaib Driouech en met de speciale wapens die hij bezit, is het niet vreemd dat hij op de radar staat van clubs als PSV."