De Haas maakt bijzondere transfer: "Een mooie reis sinds Jong PSV"

Justin de Haas in het shirt van PSV
Justin de Haas in het shirt van PSV Foto: © BSR Agency

Justin de Haas kent een bijzondere opbouw in zijn carrière. Begin 2021 werd hij door PSV verhuurd aan Dinamo Zagreb, om vervolgens in de zomer van datzelfde jaar transfervrij naar het Kroatische NK Lokomotiva te verkassen. Sinds medio 2023 speelt hij voor het Portugese Famalicão, waar hij nu een bijzondere transfer heeft verdient. De Haas gaat namelijk aan de slag bij Valencia CF.

Vroeger een topclub in Spanje, maar tegenwoordig vecht Valencia tegen degradatie. Als de club zakt naar de Segunda División trekt De Haas alsnog naar de sinaasappelstad. "Ik heb met volle overtuiging voor vier jaar getekend en vertrouwen gekregen na het verhaal dat ik van de directie hoorde", vertelt hij in het Eindhovens Dagblad. "Richting Famalicão wilde ik de zaak ook eerlijk communiceren en op tijd een beslissing nemen, zodat de club stappen kan zetten richting volgend seizoen."

"Ik kon niet zomaar overstappen, omdat mijn huidige club me nu niet liet gaan en mij belangrijk vond voor de tweede seizoenshelft", vervolgt hij. "Dat geeft me een goed gevoel, dat ik zo’n indruk heb achterlaten én dat ik toch blijf spelen. Daarom wil ik ook alles op alles zetten om het hier goed achter te laten en het seizoen met een mooie klassering te besluiten.

De Haas is nog niet gepresenteerd door de club, maar kijkt daar wel naar uit. "Er is nu met Arnaud Danjuma één Nederlander actief en er waren vroeger ook een aantal bekende Nederlandse spelers in Valencia", aldus De Haas. Namen als Faas Wilkes, John Rep, Patrick Kluivert en Guus Hiddink waren actief bij de club. "Als je dat soort namen hoort, word je enthousiast. Ik ben heel trots dat ik buiten Nederland zo’n stap heb kunnen maken. Na Jong PSV is het een mooie reis geweest."

Lees meer:
0 reacties