Bruma reageert op oud-incident met PSV-fans: "Puur uit emotie"

In De Rood Wit Podcast kwamen Jeffrey Bruma, Pascal van der Voort en Tommie van der Leegte terug op een opmerkelijk moment uit Bruma’s eerste seizoen bij PSV. Tijdens een moeilijke periode voor de club uit Eindhoven besloten enkele supporters op ludieke wijze hun onvrede te uiten bij een training. De actie liep uit de hand toen Bruma verhaal kwam halen.

"We checken alles natuurlijk… of niet alles. We checken soms even wat dingen, van hè: wil je er wel over hebben, wil je niet," begint Van der Voort. "Maar er is inderdaad in het eerste seizoen, of dat dan voor de winter is geweest, na de winter, dat weet ik niet meer precies, maar wel in een periode dat het gewoon niet goed ging."

Van der Voort legt uit dat hij samen met een groepje supporters naar een training ging. "We waren toen met een paar man. We zagen heel veel trainingen, die waren toen nog vaak open. En we hadden een microfoontje geregeld. Toen dachten we: nou, als Philip (Cocu, red.) de aanwijzing niet gaat geven, gaan wij ze maar geven."

Bruma reageerde fel op het ludieke optreden van de fans. "Bek houden", zou hij vanaf het veld hebben geroepen. "En dan weet je hoe dat gaat natuurlijk", aldus Van der Voort. Bruma zelf blikt daar als volgt op terug: "Het was een moment waarop het team niet heel lekker in zat… Ik heb met Philip een hele goede band, dus ik voelde ook van: ik ga voor mijn trainer opnemen."

Bruma vervolgde: "Ik naar het hek toe, liet even blijken wat ik ervan vond. Op een misschien ongepaste manier, maar ook puur uit emotie." Van der Voort snapt het nu: "Je bent jong, je bent gewoon supporter van de club en het doet gewoon pijn, weet je wel." Hij noemt de 6-2 nederlaag tegen Vitesse als frustratiepunt en vervolgt: "Dan worden de ballen daar de derde boom achterin geschoten en dan wordt er keihard gelachen en wij denken: ‘Ja, verdomme, wat nou lachen? Focus erop.’"

Van der Voort zegt verder: "We hebben elkaar sinds dat moment ook nooit meer gesproken. Er was wel een verzoeningsgesprek aangeboden, maar toen was er een discussie over wat wel en niet gezegd zou zijn. Toen hebben wij gezegd: dat doen we niet."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/11
NAC Breda
16:30
PSV
zo
30/11
PSV
12:15
FC Volendam
za
6/12
SC Heerenveen
16:30
PSV
za
13/12
PSV
20:00
Heracles Almelo
zo
21/12
FC Utrecht
12:15
PSV
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 12 23 31
2 Feyenoord 12 19 28
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
Bekijk de hele stand