Bas Roorda vertelt over eigen rol: "Dat is het absoluut niet"

Wat doet een teammanager nu eigenlijk? Die vraag kwam uitgebreid aan bod in de podcast, waar Tommy van der Leegte en Bas Roorda hun ervaringen naast elkaar legden. De één actief bij FC Eindhoven, de ander al jaren werkzaam bij PSV. Het contrast tussen de Keuken Kampioen Divisie en de top van de Eredivisie bleek groot, maar de kern van het vak bleef verrassend gelijk.

Van der Leegte schetste zijn dagelijkse praktijk bij FC Eindhoven met een knipoog. "Ik regel de bus, ik regel het eten. Je bent een luisterend oor voor de jongens, want ze hebben allemaal iets. Privé, of omdat ze op de bank zitten, of omdat ze balen."

Volgens Van der Leegte zit een groot deel van het werk in het contact met spelers. "Dan wil je toch met die jongens in gesprek gaan en dat vind ik ook echt leuk."

Bas Roorda herkende dat beeld, maar benadrukte dat de schaal bij PSV anders is. "Hier komt er natuurlijk bij dat wij twee keer in de week soms in een hotel zitten. De uitreizen in Europa vergen heel veel voorbereiding."

Waar FC Eindhoven meestal rechtstreeks naar uitwedstrijden reist, verblijft PSV bijna structureel in hotels. "Van de zeventien uitwedstrijden zitten we er zestien in een hotel."

Toch draait het vak volgens Roorda niet alleen om logistiek. "Je zit veel achter de computer, maar je moet ook in de kleedkamer zijn en in de medische ruimte. Daar gebeuren dingen die belangrijk zijn."

Van der Leegte erkende dat verschil, maar zag ook overeenkomsten. "Hier hoor ik al een heleboel dingen die ik ook meemaak." Voor Roorda is vertrouwen de basis van alles. "De vertrouwensrelatie die je hebt met spelers is uiteindelijk het fundament onder je werk."

Daarbij hoort ook een duidelijke grens. "Ik werk voor PSV, niet voor een speler. Als ik iets hoor wat de belangen van PSV kan schaden, dan vind ik dat ik dat moet delen."

De rol van teammanager vraagt volgens beide mannen continu schakelen. Tussen meeleven en afstand houden, tussen vertrouwen geven en verantwoordelijkheid nemen. "Je bent een spin in het web", vatte Roorda het samen. "Alles moet kloppen zodat de ploeg optimaal kan presteren. Mensen denken dat teammanager een luizenbaantje is. Maar dat is het absoluut niet."

Lees meer:
0 reacties